Karnawał w Sitges

Sitges to miasteczko nadmorskie na południowy-zachód od Barcelony. Ma ładny kościół, starówkę i przyjemną atmosferę, ale to z czego słynie to zupełnie coś innego.
Miasto zyskało sobie sławę dzięki otwartości, gościnności i tolerancji. Przez to stało się celem turystów homoseksualnych, a w końcu także miejscem, gdzie wielu z nich osiadło na stałe. Obecnie (wg wikipedii) 35% mieszkańców pochodzi z krajów Holandii, Francji, W.Brytanii i krajów skandynawskich.

I to chyba powoduje że miasto jest tak żywe, a najżywszą imprezą jest karnawał.

Najciekawszym elementem karnawału są parady. W ciągu dnia odbywa się parada dzieci, a wieczorem parada dorosłych. Oczywiście ta druga lepsza! To co od razu zadziwia po przybyciu do Sitges to tłumy przebranych ludzi, nie tylko tych, którzy w paradzie występują, ale także zwykłych obserwatorów. Większość przyjeżdża tu na imprezę i ubiera się stosownie do okoliczności. Miejscem imprezy jest cały pasaż nadmorski. Jest niesamowicie!
I co jeszcze warto wspomnieć, stroje tych ludzi nie są sztukowane z jakiś resztek ubrań. Bardzo często są one dokładnie przemyślane i przygotowane z wielkim zaangażowaniem. Zresztą zobaczcie sami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s